• FireHardy - kabel światłowodowy OS2 FTTH B2ca trudnopalny SM 4J ALANTEC

Symbol: FOK-U4J-SM-B
8275.90
8275.90
km Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier InPost (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier InPost 0
Kurier DPD 0
Dostępność 52 km
EAN 5901738558380

Zamówienie telefoniczne: 794131819

Zostaw telefon
Specjalistyczny kabel optyczny dedykowany do rozwiązań mieszkaniowych FTTH, budynków użyteczności publicznej i przemysłowych FTTx. Uniwersalna, wewnętrzno-zewnętrzna konstrukcja kabla umożliwia prowadzenie linii transmisyjnych bez zakłoceń, zarówno w budynkach jak i na zewnątrz bez potrzeby stosowania rozwiązań pośrednich (muf, spawów itp.).
 
Zasosowano włókna jednomodowe o małym promieniu gięcia typu G.657.A2 (trzykrotnie mniejszym promieniu gięcia w porównaniu do włókien typu G.652.D z zachowaną pełną kompatybilnością). Ze względu na łatwość instalacji kable wykorzystuje się z reguły w sieciach lokalnych FTTH- Fiber To The Home, FTTD - Fiber To The Desk oraz kampusowych ale nie ma przeciwskazań stosowania w sieciach rozległych.
 
Włókna zostały zabezpieczone przed wilgocią przez zastosowanie pęczniejącego materiału pochłaniającego wilgoć co poprawia komfort instalacji w porównianiu z ośrodkiem wypełnionym żelem, całość chroniona antygryzoniowo włóknami szklanymi.
 
Powłoka trudnopalna B2ca przebadana i zgodna  z rozporządzeniem CPR 305/2011, spełniająca wymogi rygorystycznych norm bezpieczeństwa (szpitale), oraz idealnie nadająca się do stosowania w budynkach o wysokich wymogach z zakresu bezpieczeństwa (budynki użytkowe i biura) co zostało potwierdzone odpowiednim certyfikatem jakości.
 
 

PRZEKRÓJ KABLA 

imageimage




WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE
Średnica zewnętrzna 5,5 mm* (tolerancja średnicy zewnętrznej kabla +/- 5%)
Waga 4 włókna: 40 kg
Maks. siła ciągnienia (statyczna) 1000 N
Rodzaj włókna G.657.A2
Maks. siła ciągnienia (dynamiczna) 2000 N
Odporność na zgniatanie (max.) 200 N/cm
Min. promień zgięcia podczas instalacji R = 45 mm
Odporność na wodę odporny na wzdłużną penetrację wody poprzez zastosowanie pęczniejącego materiału
Euroklasa odporności ogniowej CPR B2ca
BUDOWA
Elementy wytrzymałościowe otulina z włókien szklanych
Powłoka zewnętrzna LSOH - bezhalogenowa, odporna na UV, grubość 1,3mm, kolor żółty, nadruk informacyjny czarny, licznik długości co 1m
Kolor włókien 1. Czerwony, 2. Zielony, 3. Żółty, 4. Niebieski
TEMPERATURA
Składowania od -40°C do +70°C
Instalacji od -5°C do +60°C
Pracy od -40°C do +70°C
PARAMETRY WŁÓKIEN OPTYCZNYCH
Tłumienność dla długości fali w paśmie 1310 nm-1625 nm 1310 nm - ≤ 0.33 dB/km
1383nm - ≤ 0.31 dB/km
1550nm - ≤ 0.19 dB/km
1625nm - ≤ 0.22 dB/km
Tłumienność w paśmie 1383 ± 3 nm ≤ 0.31 dB/km
Długość fali zerowej dyspersji chromatycznej λ0 1302nm ≤ λ0 ≤ 1322nm
Współczynnik dyspersji chromatycznej D ≤ 0.090 ps/(nm2⋅km)
Nominalna średnica pola modu (dla λ = 1310 nm) 9.20 µm
Długość fali odcięcia dla włókna w kablu ≤ 1260 nm
Tłumienność 100 zwojów o średnicy 60 mm dla długości fali 1625 nm ≤ 0.05 dB
  • Produkty podobne